Dużo się mówi o tym, że na rynku pracy brakuje specjalistów, zwłaszcza zawodów technicznych. Ogromne braki ekspertów widać szczególnie w branży budowlanej, ale nie tylko. Starostwo powiatowe w Jarocinie najwyraźniej chce wzbogacić lokalny rynek o wysoko wykwalifikowanych pracowników, ponieważ przeznaczono aż 1,5 mln zł dofinansowania na szkolenia i kursy dla uczniów szkół zawodowych w powiecie.

Projekty sfinansowane przez województwo

Blisko 1,5 mln zł dofinansowania na projekty dla szkół ponadpodstawowych w Jarocinie przekazał Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny. Powiat dołożył do przedsięwzięcia niecałe 150 tys. zł. Dzięki zebranym środkom możliwe będzie wzbogacenie programów nauczania w szkołach ponadpodstawowych w Jarocinie o praktyczne szkolenia, warsztaty i kursy. Dzięki nim uczniowie zdobędą praktyczne umiejętności, tak cenne na rynku pracy.

Pieniądze zostaną podzielone pomiędzy trzy szkoły zawodowe: dwie w Jarocinie i jedną w pobliskich Tarcach.

Ciekawsze zajęcia dla uczniów szkół zawodowych?

Nie ulega wątpliwości, że dużą przeszkodą dla funkcjonowania polskich szkół są finanse. Zwłaszcza szkoły zawodowe wymagają większego nacisku na zajęcia praktyczne, a to przecież kosztuje. Szkoły potrzebują sprzętu i pieniędzy na kursy i szkolenia dla uczniów. Dzięki 1,5 mln zł dofinansowania szkoły zawodowe w Jarocinie będą miały bogatszy program nauczania. Planuje się zorganizowanie aż 96 staży zawodowych dla uczniów, a do tego szkolenia dla uczniów i nauczycieli, kursy przygotowawcze do matury i zajęcia z doradztwa zawodowego. Korzyści będą widoczne również w salach zajęciowych, które zostaną wyremontowane i wyposażone w dodatkowy sprzęt.

Sprawdź też: https://infojarocin.pl/jarocinscy-uczniowie-walcza-z-zanieczyszczeniem-srodowiska/.