Ulica Siedlemińska jest obecnie jednym z najbardziej kontrowersyjnych miejsc w Jarocinie. Wszystko przez jej niezdatność do użytku. Na szczęście mieszkańcy pobliskiego osiedla już niedługo będą mogli cieszyć się korzystnymi zmianami. Będzie bezpieczniej i piękniej! Pierwsze prace remontowe dobiegają końca.

Sporna ulica. Wygrali mieszkańcy

Ulica Siedlemińska należy do powiatu i jeszcze kilka lat temu nie było z nią żadnych problemów. To zmieniło się w momencie, gdy pobliskie tereny zaczęły zapełniać się nowymi osiedlami mieszkaniowymi. Wtedy to wyszły na jaw wszystkie braki ulicy, między innymi brak skanalizowania, chodników, przystanków autobusowych, czy nawet większego pobocza, którym można by bezpiecznie przejść. Stan ulicy Siedlemińskiej był kiepski i bardzo niebezpieczny dla ludzi. Drogą regularnie spacerują dzieci, a o wypadek nietrudno. Stąd mieszkańcy szybko podjęli apele o modernizację koszmarnej drogi.

Pierwszy problem pojawił się niemal od razu. Powiat nie był bowiem chętny do remontu. Z kolei gmina nie była chętna, by przejąć ulicę Siedlemińską i zadbać o nią z własnych środków finansowych. Mieszkańcy obstawali jednak przy swoim, co skutkowało współpracą między powiatem a gminą.

Siedlemińska jak nowa

Pod naciskiem mieszkańców osiedli wybudowanych w pobliżu ulicy Siedlemińskiej, powiat postarał się o środki na zmodernizowanie drogi. Starostwo zaznaczało, że nie będzie to modernizacja kompleksowa, ale wiele wskazuje na to, że nikt tego faktu nie zauważy. Będzie bowiem porządny przystanek autobusowy, bezpieczne przejścia dla pieszych i chodniki. Co więcej, powiat uzyskał dofinansowania, dzięki którym wkrótce rozpoczną się kolejne remonty newralgicznych odcinków. Z kolei gmina zapowiedziała, że dołoży swoją cegiełkę do budowy chodników przy ulicy Siedlemińskiej. Wszystko wskazuje więc, że już za chwilę ulica Siedlemińska będzie jak nowa. A co najważniejsze, będzie bezpieczna.

Może Cię zainteresować: https://eswiebodzice.pl/bezpieczniejsze-przejscia-dla-pieszych/.