Miasta w Polsce rozwijają się szybko do tego stopnia, że infrastruktura drogowa niekiedy nie nadąża. Taka sytuacja ma miejsce na ulicy Siedlemińskiej w Jarocinie. Teren, krótko mówiąc, nie jest jeszcze oporządzony, gdyż oczekiwał na swoją kolej. Za inwestycję odpowiada powiat, który ze względu na liczne prośby mieszkańców okolicy, zadbał o rozpoczęcie inwestycji. To jednak nie koniec problemów.

Droga powiatowa zmorą mieszkańców

Długo wyczekiwany remont ulicy Siedlemińskiej w Jarocinie w końcu nadszedł. Mieszkańcy mieli szczęście, bo o remont drogi powiatowej wcale nie jest tak łatwo. Ilość potrzebnych inwestycji jest po prostu zbyt duża, by powiat mógł na bieżąco realizować wszystkie cele. Niestety odbija się to na komforcie życia mieszkańców, którzy mogą jedynie stale przypominać o swojej sprawie. Tak też było w Jarocinie, gdzie w ostatnich latach powstało nowe, szybko rozwijające się osiedle. Ulica Siedlemińska, która łączy osiedle z resztą miasta, należy do powiatu i zupełnie nie jest przystosowana do warunków osiedlowych. Powiat chciał nawet przenieść odpowiedzialność za drogę na gminę, ale władze Jarocina nie zgodziły się na ten pomysł. Ostatecznie więc podjęto się długo wyczekiwanego remontu.

To nie koniec problemów

Remont ulicy Siedlemińskiej już rozpoczęto, ale z przyczyn znanych jedynie wykonawcy, roboty przerwano. Przerwa w pracy przypadła na bardzo niefortunny etap, ponieważ na poboczach drogi zalegają hałdy piachu. W ładną pogodę wszędzie lata pył, a w brzydką droga zamienia się w bagno. Dodatkowo droga jest niebezpieczna. Ludzie nie mają nawet wiaty przystankowej, gdzie mogą czekać na autobus. Ta sytuacja dotyka szczególnie dzieci, którym ciężko jest się odnaleźć w tak ryzykownych warunkach. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy osiedla muszą wykazać się cierpliwością. Remont ma zostać zakończony w sierpniu tego roku, a więc już niedługo. Po zakończeniu prac mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji i chodniki i wiatę przystankową. A tymczasem warto wyposażyć dzieci w odblaski zwiększające widoczność pieszych na drodze.